Margus Timmo 173

Tere!
Mu nimi on Margus Timmo. Olen viie lapse isa ja eluaastaid on mul 56.

Olen religioosne ja usun, et Jumal on kõigi jaoks olemas – ka nende jaoks, kes ei usu. Elu on mulle õpetanud, et üksi tegutsedes võib jõuda edasi kiiremini, kuid koostöös jõuab kaugemale. Just seepärast kandideerin valimisliidus “Ühine Setomaa”.

Võrumaal omandasin alg-, põhi- ja tööstustehnikumis kesk-erihariduse ning Tallinnas kõrghariduse. Erialalt olen ehitusinsener. Ehitamine ongi jäänud mu südameasjaks, seda nii otseses kui ka kaudses mõttes.

Mokornulgas Härmä külas olen ehitanud ja taastanud Timmo talu, mis juba vähemalt kuue põlve vältel kannab meie esivanemate väärtusi. Olen rajanud mustsõstra maheistanduse 18 tuhande põõsaga. Oma eeskujuga soovin julgustada teisigi inimesi võtta kasutusse tühjalt seisvad maad. Hea, et ma ei ole selles üksi, vaid tegutseme üheskoos tulundusühistus Seto Aiad!

Minu jaoks tähendab ehitamine ka inimese sisemise arengu toetamist ja koostöös üksteise tarkuse kasutamist – luues ühist heaolu. Setomaa IGA INIMESE mõte, arvamus ja tegu on selles ehitustöös üliväärtuslik!

Annan oma panuse ühise Setomaa ülesehitamisse koostöös ettevõtlike inimestega, luues eeldusi sissetulekute, ettevõtete ja Setomaa isemajandamise võimekuse kasvuks.

Setomaal on veel palju ootel ressurssi. On tühje maalapikesi ja loodusvarasid, mille kasutusse võtmine Setomaa inimeste elujärge saab parandada. Maaülikooli uuring näitab, et väikesed tootmis-ja töötlemisettevõtted loovad hajaasustusega piirkonnas tõelise jätkusuutlikkuse. Võtame kohaliku ressursi kasutusele ettevõtluses, tõstame elanike sissetulekuid, suurendame eksporti ning kahandame importi.

Meil on võimalus veel enam kasutada Setomaa kuurort- ja kultuuripiirkonna potentsiaali kõigi sellejuurde kuuluvate majutus-, toitlustus- ning muude teenustega.

Setomaal on kõigil palju võimalusi käärida käised üles ja ühineda ühiseks ehitustööks.

Iga inimene on tähtis. Päris kindlasti ka Sina. Sa tead ju seda 🙂 ? Tule hääletama!