Annela Laaneots 116

annela laaneots
Lõuna-Eesti koordinaator, SA Tartu 2024, sootska

Pean väga oluliseks, et Setomaad juhiksid edumeelseimad ja kõige võimekamad meie seast, kes on viinud ellu nii valla, maakonna, Lõuna-Eesti kui kogu Eesti, miks mitte ka Euroopa ja maailma kontekstis Setomaad ja rahvast edasiviivaid tegevusi.

Minu nimi on Annela Laaneots ja kandideerin valimisliidus Ühine Setomaa meie valla volikokku. Kuulun Setomaa valla volikokku ka praegu ja olen kultuurikomisjoni aseesimees.

Tänapäeva maailm areneb ja liigub väga kiiresti. Pean väga oluliseks, et Setomaad juhiksid edumeelseimad ja kõige võimekamad meie seast, kes on viinud ellu nii valla, maakonna, Lõuna-Eesti kui kogu Eesti, miks mitte ka Euroopa ja maailma kontekstis Setomaad ja rahvast edasiviivaid tegevusi.

Miks? Viimatisest haldusreformist, kus ka Setomaa inimesed näitasid rahvaküsitluses tugevat poolehoidu ühise Setomaa valla loomisele ja mille tulemusel moodustus ka valimisliit Ühine Setomaa, on väga paljud piirkonnad Eestis saanud võimsa arenguhoo sisse. Selleks, et Setomaa vald oleks jätkuvalt Lõuna-Eesti või Eesti kontekstis teiste omavalitsustega võrdväärne, ja loomulikult ka sammuke eespool, peavad meil olema võimekad eestvedajad tuleb väga palju pingutada. Näen igapäevaselt oma tööd tehes, et ka naabervallad pingutavad, on kutsunud juurde ja leidnud endi seast oma piirkondi eest vedama tõeliselt tarku inimesi. Setomaa kui siiani hea mainega piirkonna ja valla samal eesrindlikul tasemelgi hoidmiseks tuleb meil kõvasti pingutada ja tööd teha. Mõelge valimiskasti juures enne hääletamist, ja valige selle valimisnimekirja ja kandidaadi poolt, kes on Setomaa arengu ja siinse rahva hüvanguks oluliselt panustanud.

Ise pühendun praegu Euroopa suurima kultuurisündmuse, Euroopa kultuuripealinna eestvedamisele Lõuna-Eestis. Olen Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator ja minu tööks on hea seista selle eest, et kogu Lõuna-Eesti kõigis valdkondades võtaks sellest ajaloolisest võimalusest maksimumi ja kasutaks kultuuripealinna oma ettevõtmiste hüvanguks. Mul on au kuuluda ka kultuuripealinna tiitli Tartule ja Lõuna-Eestile võitnud meeskonda.

Alustasin suvel ka teist nelja-aastast perioodi soome-ugri maailmakongressi konsultatiivkomitees, olen seal üks kahest setode esindajast. Olen 9 aasta eest Tallinnas asutatud Seto Laste Kooli üks asutajaliikmetest, kuulun ajalehe Setomaa toimetuskolleegiumisse. Mitmeid aastaid olen setokeelse lasteajakirja „Täheke“ eestvedaja, ja üks selle ilmumise algatajatest. Möödunud aastal võitis meie võro-seto tiim „Vunki Mano“ loometalgud. Olen andnud oma panuse ka Setomaa ettevõtluse ja nähtavuse heaks – minu sulest on ilmunud raamat „Minu Setomaa“, mis on toonud siiakanti külalisi juurde Setomaal pakutavat nautima. Loodan, et raamat on pakkunud lugemisrõõmu paljudele ka Setomaal.

Varasemalt olen töötanud kommunikatsiooni valdkonnas erinevates ettevõtetes, kaasa arvatud Coca-Cola Hellenic Baltikumi kommunikatsiooniosakonna juhina vastutades selle ettevõtte kommunikatsiooni eest nii Eestis kui Lätis kui Leedus. Õpetan üle 15 aasta Tallinna Ülikoolis tudengeid ja koolitan. Tartu Ülikooli olen lõpetanud ajakirjanikuna, kõrvalerialaks suhtekorraldus ning politoloogia. Olen õppinud ka USAs ja Saksamaal.

Kaks korda on mul õnnestunud tehtud töödega pälvida Eesti Suhtekorralduse Auhind. Üks neist oli seotud Setomaaga – Eesti Suhtekorralduse auhind 2015 eripreemia tuli kohaturunduse vallas Soome-ugri kultuuripealinn 2015 – Setomaa, Obinitsa kommunikatsioonitöö eest. Oma kõige olulisema rahvusvahelise ettekande olen pidanud ÜROs.

Olen Anne Vabarna pärimuspreemia laureaat ja mul on olnud rõõm olla rahva poolt valitud Setomaa ülembsootskaks.

Meie peres kasvab 3 last. Minu koduküla on Mikitamäe, olen siin käinud nii lasteaias kui õppinud põhikoolis alguset lõpuni.

Kandideerin valimisliidus Ühine Setomaa!