Peeter Kooser 157

Tere!

Olen Peeter Kooser, 30-aastane, kahe lapse isa. Sündisin ja kasvasin üles Meremäel, Poksa külas, viielapselises peres. Olen Valimisliidu Ühtne Setomaa kandidaat.

Kooliteed alustasin Meremäe Keskkoolis, 2003. aastal lõpetasin Vastseliina Gümnaasiumi, 2007. aastal EMA Merekooli laevajuhtide erialal. Pärast merekooli teenisin aega Kuperjanovi Jalaväepataljonis. Olen ka vabatahtlik päästja Meremäel.

Alates 2008. aastast olen töötanud Läänemerel erinevatel reisilaevadel vahimadruse ja pootsmanina. Merendusalaselt olen end täiendanud Revali Merekoolis ja Novikontas treeningkeskuses Riias. Hetkel töötan reisilaeval Baltic Queen ning õpin Eesti Merekooli töökohapõhises õppes vahitüürimehe erialal.

Kuna töögraafik on kaks nädalat tööl ja kaks vaba ning enamuse vabast ajast olen kodus Setomaa, siis olen ka üsna tihedalt seotud Meremäe elu ja oluga. Hetkel tegelen oma vanemate talu renoveerimise ja ehitusega. Maal tööl lõppu ei paista, aga üsna hea tunne on, kui midagi suurt saab oma kätega valmis tehtud. Julgustan ka kõiki teisi noor tulema maale elama. Pole mõtet istuda ja unistada, tuleb tegutseda, sest hea on, kui on Setomaal üks mõnus koht, kuhu alati tulla ja kus olla.

Volikokku saades seisaks ma selle eest, et maal elu kestaks ja areneks, et noored tuleksid maale elama, et jääks kestma programm „Noored Setomaale“. Kindlasti tuleks luua huvitegevusi, mis meelitaks rohkem noori maale elama. Tuleks luua toetusfond, et noored ettevõtlikud inimesed oleks huvitatud looma oma tegevusi Setomaale (Setomaa Arendusfond).

Kui on maal noori, siis kestab ka elu.

Kui oled selle poolt, siis tule valima!