Margus Siilik 164

 

Olen 33-aastane noormeees, tegelen ettevõtlusega ja elan hetkel Tartus. Setomaal elasin kuni keskkooli lõpuni ning siin veedetud lapsepõlve aastad on vorminud minust sellise inimese nagu praegu olen. Peale keskkooli elasin ja töötasin ka Saksamaal, kus õppisin keelt ja kultuuri. Tagasi tulles õnnestus osaleda Seto Käsitöö Kogo tegemistes ning näha kui paljud Setomaaga seotud inimesed panustavad vabatahtlikult oma tööga kohalikku kultuuri ja siinse elu edendamisse. Hoian end alati kursis Setomaal toimuvaga ning aitan kohaliku elu arendamisel niipalju kaasa kui võimalik.

Olen loonud kaks kindlate põhimõtetega brändi. Esimene on Okka, mis on männiokastest valmistatud akustiline paneel. Alates toorainest, metsatööstuse kõrvalsaadusest – männiokkast kuni tootmiseni – korjatakse ja valmistatakse kõik Eestis. Männiokkaid nopivad Maarja Küla noored, edasi valmib akustiline paneel käsitööna meistri kindla käe all.

Teine bränd on Stankke, mis teeb täispuidust, kruvideta stangesid. Lahtivõetuna käib see kokku õhukesse karpi, mis lihtsustab transportimist ja seega vähendab toote ökoloogilist jalajälge. Ka need tooted valmivad Eesti oskuslike meistrite käe all. Usun, et ettevõtlus ja turundus on head võimalused, mis aitavad ideid teisteni viia ning sedasi ka panustada üldisesse keskkonnateadlikusesse.

Tean ise käsitöösse panustavaid ettevõtteid juhtides, et kohaliku elu edendamisse saab panustada luues siia töökohti. Rohelisem tootmine ning ettevõtlus on suunad, kuhu liiguvad paljud ettevõted ja see on võimalik samuti Setomaal. Tuleb panustada tootearendusse ja müügivõrgustiku arendamisse väljaspool Eesti piire ning seeläbi investeerida ka Setomaale. Noortele on vaja kindlust ning töökohta, mis tagab neile elamisväärse palga, et ei peaks lihtsalt sellepärast suurlinna elu kasuks otsustama, et seal teenib miinimumpalgast rohkem.

Enda tulevikku näen samuti Setomaal, siin on hea ja turvaline luua oma kodu ja pere!