Margus Palolill 158

Olen 35- aastane kolme lapse isa ja elan oma perega Mikitamäe külje all Laossina külas, kus tegutsen mikroettevõtjana pisikeses puidutöökojas. Minu käe all valmivad uksed-aknad, eritellimusel mööbel ja kõik muu, mida puidust teha annab. Olen sündinud, kasvanud ning põhikoolis käinud Setomaal, Mikitamäel. Seoses gümnaasiumi ja ülikooliga olin mõned aastad siinsest elust eemal, aga ülikooli ajal osalesin aktiivselt Seto Noorte Seltsi tegevuses. Kaitsesin Tartu Ülikoolis aastal 2007 magistrikraadi geoloogias, kuid soov elada Setomaal kaalus üles teadlasekarjääri ning nii olengi alates 2004. aastast taas pidevalt Setomaal elanud, siia kodu rajanud ja oma ettevõtmisi arendanud. Samuti olen arendanud kohalikku külaelu.

Minu soov ja tahe on panustada Setomaa elu-olu parandamisse. Eelkõige leian, et kindlasti on vaja tagada alg- ja põhihariduse andmise (loe: lasteaedade ja põhikoolide ) jätkumine Setomaa eri piirkondades, sest kui omavalitsus ei suuda tagada alg- ja põhiaridust, siis ei ole mõtet ka loota, et noored inimesed tahavad siia tagasi või juurde tulla. Väikeettevõtjana olen hästi kursis maapiirkonna ettevõtluse muredega, seetõttu tahan volikogu töös kaasa rääkida just prakitliste igapäevaelu asjade korraldamises – teede, elektriühenduste, interneti leviku ja kvaliteedi osas.

Vald ja valitsemine läheb läbi ühise Seto valla küll suuremaks, kuid see ei tohiks minna segasemaks ega salapärasemaks. Ka suuri organisatsioone ja ettevõtmisi on võimalik juhtida läbipaistvalt ja arusaadavalt, selle eest tahan seista ja näidata, et omavalitsus on inimeste jaoks, mitte vastupidi.

Tule vali Ühine Setomaa!