Kaidi Kerdt 154

Minu lugu on lihtne – kasvasin üles Miikse külas, kus veetsin suurema osa oma lapsepõlvest vanaema käe all kasvades. Ahmisin endasse seda imetabast Setomaa kultuuri ja võimet läbi raskuste lauludega elus hakkama saada. Sest nii minu vanaema tegi – kui oli raske, siis laulis ja jutustas lugusid, mida siiani endas kannan. Uskumatu, aga tõsi – see mis minu vanavanemad minule edasi andsid on hindamatu väärtusega ja soov seda edasi kanda ning Setomaale omaltpoolt midagi tagasi anda on olnud suur.

Setomaa on väike, aga tragi ja seda kultuuri ning pärandit peab edasi kandma ja elus hoidma! Nõnda võtsingi kolm aastat tagasi julguse rindu ja tulin juurte juurde tagasi ning toimetan Meremäe külje all Kirsi Talos, kuhu soovin ka pidama jääda.

Ametilt olen ettevõtja ning koolitaja ning ettevõtlus valdkonnas tegutsenud alates aastast 2008. Oman rahvusvahelist kõrgharidust ja kirge Setomaa vastu. Armastan suhelda, loomulikult laulda ning tantsida, sest kes seda Setomaal ei armastaks. Samuti armastan oma perega aega veeta, reisida ning minu suur kirg on ka veinimaailm, mida olen õppinud tundma sommeljeena alates aastast 1999. Mulle siin Setomaal väga meeldib ja minu süda kuulub siia, see on kõige olulisem minule ja minu perele.